Paweł Okła

Paweł Okła

Wokalista, Gitarzysta, Twórca piosenek

W 2011 roku ukończył UJK w Kielcach na wydziale Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej.
W tym samym roku podjął pracę w O.K. „Ziemowit” filii Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach jako instruktor muzyki.

Od 2015 współtworzy rockową grupę HOOK, która ma na swoim koncie dwa autorskie albumy, liczne koncerty w całym kraju i za granicą. W 2022 roku zaczynają pracę nad 3. autorskim albumem.

W 2017 roku wziął udział jako jeden z wokalistów w projekcie „Twój Jubileusz” stanowiącym niedokończoną trasę koncertową zmarłego nagle Zbigniewa Wodeckiego. Trasa koncertowa obejmowała największe polskie miasta i była głośnym przedsięwzięciem w całym kraju, w którym udział wzięli najbardziej znani polscy artyści. (m.in. Halina Frąckowiak, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Kuba Badach, Grupa MoCarta i inni.)
Ze względu na duży sukces komercyjny w 2018 roku organizatorzy powołali kolejny projekt pod nazwą „Wodecki Symfonicznie”, do którego również został zaproszony.

W 2020 roku pandemia nagle przerwała możliwość koncertowania i muzykowania, w związku z czym oprócz uczenia gry na instrumentach i dawania lekcji emisji głosu, Paweł „Oko” Okła zaczął się udzielać jako muzyk sesyjny nagrywając partie gitar i wokali dla różnych zleceniodawców. Nagrania te pojawiają się między innymi w grach dla młodzieży, aplikacjach mobilnych, spotach reklamowych.

Aktualnie pracuje nad kolejnym materiałem do zespołu HOOK,
A także komponuje piosenki na swoją pierwszą solową płytę.

Pozostali wykładowcy: