MUZYCZNA KUŹNIA 2017
MAREK RADULI

 

W latach 80. i 90. XX w.zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera.

Przełom wieków okazał się także przełomem w karierze Marka Raduli. Rezygnacja ze świata "top-pop" i rozpoczęcie działalności na własny rachunek zaowocowało niezwykłymi muzycznymi spotkaniami, płytami i niezliczoną ilością koncertów.

Gitarzysta znany jest z tego, że doskonale odnajduje się w różnych stylistycznie konfiguracjach muzycznych. Zarówno autorskie projekty (PiR2, SQUAD), jak i intensywne uczestnictwo w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego, Zbigniewa Jakubka, w super-grupie The Colors czy wreszcie w legendarnym Laboratorium - utrwaliły status Marka Raduli jako ikony ambitnej, niszowej sceny jazz-rockowej w Polsce. Jako ważne pole jego działalności należy wymienić jeszcze udział w projektach bluesowych (poświęconych Jimi Hendrixowi i Tadeuszowi Nalepie), Irish-jazzowych (Carrantuohill), a nawet w aranżacjach muzyki Fryderyka Chopina na zespół rockowy i kwartet smyczkowy, z którym to od 2010 r. odwiedził największe miasta całego świata. Nieustannie eksperymentujący i poszukujący wciąż nowych obszarów w muzyce.

 

MUZYCZNA KUŹNIA 2017
MAREK RADULI
MAREK RADULI
MUZYCZNA KUŹNIA 2017
MAREK RADULI